drewno klejone kvh

O NAS

50 LAT

tradycji

3

pokolenia

100 +

realizacji rocznie

1000 +

zadowolonych Klientów

ODNOVA, to wielopokoleniowa firma rodzinna silnie zakorzeniona u podnóża Tatr. Od lat zgłębiamy swoją wiedzę i doskonalimy umiejętności w zakresie obróbki drewna.   

Początkowo zajmowaliśmy się tylko przetarciem drewna okrągłego na naszym tartaku. Dzisiaj, jesteśmy certyfikowanym producentem drewna konstrukcyjnego DKL (czyli, drewno KVH) oraz klejonego DKW (czyli drewno BSH), a nasze produkty trafiają do odbiorców z całej Polski i Europy. Przekazywane z pokolenia na pokolenie zamiłowanie do drewna i sztuki ciesielskiej inspirowały i nadal inspirują założycieli Firmy do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań w dziedzinie obróbki drewna. Obecnie posiadamy nowoczesne parki maszynowe, na których wytwarzamy nasze produkty. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby materiał, który trafia do naszych Klientów spełniał wszelkie, niezbędne wymagania.

Oprócz wytwarzania materiału budowlanego jakim jest drewno, zajmujemy się również prefabrykacją konstrukcji drewnianych dla naszych Klientów. 

Jako pierwsi w Polsce wyposażyliśmy swój zakład w nowoczesne centrum obróbcze CNC marki Hundegger K2i do konstrukcji ciesielskich i już od ponad 10 lat wykonujemy na nim obróbkę więźb dachowych, domów, garaży itp. Myślą, która stale nam przyświeca, to maksymalne zmniejszenie oraz ułatwienie pracy na budowie. Bazując na zdobytym doświadczeniu wiemy, że czas zainwestowany w przemyślanie przygotowany projekt, a następnie prefabrykację elementów poprzez wykonanie wszelkich koniecznych cięć i wierceń zwracają się pod koniec budowy w postaci relatywnie szybkiego montażu oraz oszczędności wynikających z ograniczenia kosztów robocizny.

1970
1970
JAK TO SIĘ ZACZĘŁO

Historia naszej firmy sięga 1970 roku. Właśnie wtedy na terenie Spytkowic – senior rodu: Stanisław Smętek rozpoczyna budowę małego tartaku. Sześć lat później, pod czujnym okiem Założyciela rusza produkcja drewna dla mieszkańców miejscowości oraz okolicznych wiosek. Tartak zbudowany przez naszego dziadka i zmodernizowany w późniejszych latach służy nam do dziś.

1991
1991
KONSTRUKCJE PREFABRYKOWANE
KONSTRUKCJE PREFABRYKOWANE
ROZWÓJ DZIAŁALNOŚCI

Z czasem potrzeby rynku się zmieniały a wraz z nimi poszerzała się nasza oferta. W latach 90-tych, oprócz obróbki drewna okrągłego, przetwarzaliśmy także belki i deski aby uzyskać z nich gotowy do wbudowania produkt. Domki letniskowe stanowiły wtedy główny trzon naszej produkcji. Wysyłaliśmy je w większości na zachód m.in. do Belgii, Holandii, Francji i Niemiec.

2002
2002
Odnova siedziba
Hala Produkcyjna
NADANIE FIRMIE NOWEJ NAZWY

W 2002 roku nadaliśmy naszej firmie nazwę ODNOVA. Od tamtej pory zachęcamy do tego, aby razem z nami odkrywać drewno od nowa!

2008
2008
konstrukcje prefabrykowane
PIERWSI W POLSCE Z OBRÓBKĄ CNC

Zdobywając zaufanie coraz szerszej rzeszy klientów zyskaliśmy stabilną pozycję na rynku, co umożliwiło nam dalszy rozwój. W 2008 roku nasz zakład, jako pierwszy w Polsce wzbogacił się o maszynę do obróbki drewna CNC Hundegger K2i. W tym samym czasie utworzyliśmy biuro projektowe, aby na kompatybilnym programie ciesielskim SEMA realizować projekty konstrukcji drewnianych dla naszych Odbiorców.

2010
2010
produkcja belek
rozbudowa tartaku, konstrukcje prefabrykowane
MODERNIZACJA

W 2010 roku dokonaliśmy modernizacji tartaku. Zakupując regały wspornikowe ulepszyliśmy również system składowania materiału w halach oraz na zewnętrznych powierzchniach magazynowych.

2017
2017
Hala drewno kvh
Hala drewna KVH
Hala drewna KVH
KOLEJNY PUNKT PRZEŁOMOWY

W 2017 roku podjęliśmy pierwsze kroki w kierunku otwarcia nowego sektora – produkcja drewna klejonego DKL oraz DKW. Rozpoczęła się budowa hali produkcyjnej, a na terenie zakładu pojawiły się nowe suszarnie.

2019
2019
Certyfikat
Pracownicy Odnova
Magazyn gotowych produktów
CERTYFIKOWANY PRODUCENT

W 2019 roku Sieć Badawcza Łukasiewicz z Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu przyznała Firmie ODNOVA certyfikat, który stanowi potwierdzenie, że produkowane przez nas drewno konstrukcyjne lite DKL oraz drewno klejone warstwowo DKW odpowiadają obowiązującym standardom, dzięki czemu mogą zostać dopuszczone do dalszej sprzedaży. Od tej pory do naszej oferty dołączyły nowe produkty, a my każdego dnia dokładamy wszelkich starań aby naszym Odbiorcom dostarczyć wysokiej klasy drewno o niedoścignionej jakości, co przedłoży się na łatwość prowadzenia przez nich prac budowlanych.

2024
2024
Jeszcze wiele przed nami