drewno bsh co to

DOM Z DREWNA
Co to jest drewno BSH?

Przemysłowy materiał budowlany

Drewno BSH, znane również jako DKW jest drewnem klejonym warstwowo, często świerkowym. Jest to materiał budowlany wykorzystywany do konstrukcji nośnych, wytwarzany przemysłowo, który ma nawet do 80% lepszą wytrzymałość niż tradycyjne drewno konstrukcyjne.

Jego proces produkcji polega na sklejaniu ze sobą desek ułożonych na sobie, które wcześniej zostały poddane odpowiedniemu procesowi suszenia. Po tym procesie wysokość wilgotności drewna wynosi średnio 12% (+/- 2%).

Drewno twarde jak skała

BSH jest materiałem wyjątkowo solidnym, wytrzymałym i odpornym na pęknięcia oraz odkształcenia. Idealnie nadaje się do elementów silnie obciążonych
o dużych rozpiętościach i wysokich wymogach w zakresie odporności na odkształcenia, które zostaną zastosowane w miejscach, gdzie istotną rolę odgrywają walory estetyczne.

Ten materiał często staje się alternatywą między innymi dla konstrukcji betonowych i stalowych. Świetnie sprawuje się w tworzeniu dźwigarów o dużej rozpiętości w halach przemysłowych i produkcyjnych. Oprócz tego drewno BSH można wykorzystać do zwykłych konstrukcji dachowych, stropów, zadaszeń tarasów, budowy altanek, wiat samochodów i przeróżnych elementów mniejszej architektury.

BSH  jest niewiele droższe od litego drewna konstrukcyjnego, ale ma zdecydowanie lepsze parametry i pozwala na realizację dużych projektów.

– Jacek Smętek, właściciel firmy Odnova
GALERIA
PRODUKTU
konstrukcje dachowe prefabrykowane
konstrukcje dachowe prefabrykowane
konstrukcje dachowe prefabrykowane
konstrukcje dachowe prefabrykowane
Drewno KVH
drewno bsh