drewno c24 co to jest

DOM Z DREWNA
Co oznacza określenie „drewno C24”?

Dlaczego C24?

Używając określenia „drewno C24”, mówimy o drewnie iglastym klasy C24. Drewniany element tej klasy ma wytrzymać zginanie o wartości 24 MPa.

To drewno konstrukcyjne jest doskonałym materiałem budowlanym, który może szczycić się naprawdę uniwersalnym zastosowaniem. Dodatkowo dzięki stosowanej przy nim obróbce technicznej i czterostronnym struganiu jest bardzo trwałe i posiada wiele estetycznych walorów.

Uniwersalny i wytrzymały materiał budowlany

Drewno klasy C24 posiada właściwości, które umożliwiają wykorzystanie go do produkcji między innymi domów szkieletowych, letniskowych czy też modułowych, wiązarów dachowych, stropów, altan, garaży, oraz przeróżnego rodzajów przekryć.

Jedną z głównych zalet tego drewna, jest to, że konstrukcja z niego wykonana jest znacznie lżejsza od stalowego szkieletu o tej samej nośności. Jest też o wiele bezpieczniejsza od stali pod względem przeciwpożarowym z tego powodu, że drewno wolniej poddaje się wysokiej temperaturze, więc konstrukcja drewniana jest dłużej stateczna i nośna. Dodatkowo po obróbce zyskuje podwyższoną odporność ogniową oraz lepsze właściwości izolacyjne.

„Drewno C24 jest bardzo trwałe i posiada wiele estetycznych walorów.”

– Jacek Smętek, właściciel firmy Odnova
GALERIA
PRODUKTU
Drewno kvh
Drewno kvh
Drewno KVH
drewno konstrukcyjne producent
Drewno KVH
Drewno KVH
Drewno KVH
drewno bsh co to